Projekt: Pet za net

Autor: Ivana Herceg, 10. 11. 2015.

Naša škola potpisala je ugovor o partnerstvu u projektu Pet za net koji ćemo provoditi u suradnji s Udrugom „Suradnici u učenju“. Projekt je namijenjen podizanju razine svijesti učenika, roditelja, učitelja i opće javnosti o problemima vezanima za sigurnost djece na internetu, poticanju odgovornog i sigurnog korištenja interneta, mobitela, računala i unapređenje vještina učitelja kako bi u nastavnom procesu mogli primijeniti nove metodologije učenja usmjerenog na učenika.

Projekt Pet za net će se provoditi od listopada 2015. godine do srpnja 2016. godine. Nositelj projekta je Udruga „Suradnici u učenju“, a partneri su OŠ Dvor iz Dvora, OŠ "Braća Bobetko" iz Siska i naša škola.

Ciljevi projekta su:
- podići razinu svijesti učenika, učitelja, roditelja i opće javnosti o problemima vezanim za sigurnost djece na internetu;
- poboljšati digitalne kompetencije i kritičko mišljenje učenika o odgovornoj uporabi informatičko-komunikacijske tehnologije;
- uputiti učitelje kako u nastavi koristiti materijale o sigurnosti djece na internetu;
- implementirati teme o sigurnosti djece na internetu u kurikulume škola partnera;
- opremanje partnerskih škola kompletima udžbenika od 1. do 8. razreda o sigurnosti na internetu;
- stvaranje učeničkih video uradaka u kojima će na kreativan način biti izneseni njihovi stavovi i mišljenja o sigurnosti na internetu;
- odabrati i nagraditi najbolji učenički video uradak.

U okviru projekta provodit će se radionice za učenike, roditelje i učitelje.

Projekt je financiran od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Sisačko-moslavačke županije.

U našoj školi projekt ćemo provoditi sa skupinom  učenika 3. i 4. razreda i skupinom učenika od 5.  do 8. razreda.