Europski dan jezika

Autor: DRAGANA SADAK, 30. 9. 2016.

Dana 26. rujna smo u našoj školi obilježili Europski dan jezika. Europski dan jezika se obilježava kako bi se mlade ljude osvijestilo o važnosti učenja stranih jezika zbog lakšeg školovanja i zapošljavanja u europskim zemljama.

Učiteljice Jasminka Mandić i Valentina Bertina su organizirale natjecanje pod nazivom „Spelling Bee“.

Spelling Bee je natjecanje u sricanju, a potječe iz Sjedinjenih Američkih Država, gdje je izuzetno popularno.

Iz naše škole su se prijavila 24 učenika, a pozvali smo i osnovne škole „Katarina Zrinska“ iz Mečenčana, te osnovne škole iz Hrv. Dubice, Dvora i Sunje.

Ukupno je sudjelovalo  više od 50 učenika kojima se natjecanje svidjelo i izrazili su želju za takvim natjecanjem i sljedeće godine. Učenici su na početku odgledali reklamni spot „Welcome to Hrvatska Kostajnica“, rješavali su kviz o jezicima, a zatim smo se podijelili u 2 učionice i započeli s natjecanjem. Sudjelovali su učenici od 3 i 4.-8. razreda.

Prvo mjesto u kategoriji 4. razreda osvojio je Sathya Rađa iz OŠ Davorina Trstenjaka,  Hrvatska Kostajnica, PŠ Graboštani,  u kategoriji 5. razreda Dominik Brandić iz Mečenčana , u kategoriji 6. razreda Sara Lončar iz Hrv. Dubice, u kategoriji 7. razreda Mislav Mihaljević iz Hrv. Dubice, u kategoriji 8. razreda  Marijeta Jurić iz Mečenčana.

Svi učenici su otišli kući s diplomama, barem onima za sudjelovanje ako ne onima za 1., 2. i 3. mjesto.

Učenici koji su osvojili 1. mjesto dobili su i slikovnicu ili enciklopediju na engleskom jeziku. Natjecanje se završilo uz zakusku i veselo druženje.