Autor: Ivana Herceg, 27. 2. 2017.

„Ne hodaj ispred mene, možda te neću slijediti.
Ne hodaj iza mene, možda te neću voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.“

(A. Camus)

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

I naši učenici su sudjelovali u ovom hvalevrijednom programu prevencije vršnjačkog nasilja noseći ružičastu majicu i raznim aktivnostima na satu. I prvi razredi su sudjelovali u preventivnom programu, zajedno sa svojim učiteljicama Đurđicom i Ivanom i pomoćnicama Jelenom i Marinom. Ovdje možete pogledati nekoliko fotografija.

Učiteljice: Đurđica i Ivana