PREDAVANJE UČENIKA SREDNJE ŠKOLE IVANA TRNSKOG

Autor: Maja Novalić, 3. 10. 2017.

Prošli petak su učenici Srednje škole Ivana Trnskog iz Hrvatske Kostajnice posjetili našu školu i održali predavanje za učenike 6. razreda pod nazivom: Šume kostajničkog područja. Dvoje učenika koji se školuju za šumarskog tehničara su u vrlo poučnom i zanimljivom predavanju upoznali naše učenike s najvažnijim obilježjima šuma s kostajničkog područja. Uz prezentaciju, pokazali su im plodove i herbarij listova najčešćeg drveća, kao što su hrast kitnjak, pitomi kesten i  bukva a usporedili su hrast kitnjak i lužnjak te pitomi i divlji kesten. Naši su se učenici  svojim predznanjem i iskustvom rado uključivali u predavanje i pljeskom nagradili goste.

Silvana Baljak