Zdravi doručak

Autor: Maja Novalić, 28. 11. 2017.

Učenici 2.a razreda zajedno sa svojom učiteljicom pripremili su 20.11. na satu razrednika zdravi doručak.U školu su donijeli suho i sezonsko voće, žitarice, mlijeko, jogurt, kukuruzne kiflice i kiflice s bučinim sjemenkama. Naučili su da je važno jesti zdrave namirnice i da je doručak najvažniji obrok. Doručkom naše tijelo dobiva potrebnu energiju za rad tijekom dana jer kako se kaže u narodu Prazna vreća ne stoji. Pravilnim izborom namirnica podižemo razinu glukoze u krvi koja pozitivno utječe na rad svih stanica tijela, osobito mozga.Podaci pokazuju da preskakanje doručka smanjuje sposobnost za rješavanjem zadataka, učenjem. Slike pokazuju kako su se ugodno osjećali,dobro napapali te usput i nešto naučili.

Učiteljica Đurđica Sever