Autor: DRAGANA SADAK, 10. 5. 2018.

Obavijest za javnost

ŠKOLA ZA ŽIVOT – eksperimentalni program

Prema odabiru Ministarstva znanosti i obrazovanja Osnovna škola Davorina Trstenjaka, Hrvatska Kostajnica sudjelovat će u eksperimentalnom programu Škola za život.

Program će se provoditi od školske godine 2018./2019 u 1. razredu u svim nastavnim predmetima, u 5. razredu u svim nastavnim predmetima te u 7. razredu iz kemije, fizike i biologije.

Škola za život donosi:

nove eksperimentalne kurikulume
nove nastavne materijale (uključujući i digitalne)
stručno usavršavanje
opremanje škola (sportski rekviziti, kemijski i fizikalni laboratorij, tehnička oprema, informatička oprema, glazbeni instrumenti)
besplatni pristup internetu, tableti za učenike i tableti ili prijenosna računala za učitelje i nastavnike
stvaranje poticajnog okruženja za sve
radionice i predavanja za roditelje kako bi bili informirani o tijeku eksperimentalnog programa i bili njegovi aktivni sudionici.

Sve novosti vezane uz pripremu, uvođenje i provedbu eksperimentalnog programa Škola za život možete pratiti na web stranici Ministarstva znanosti i obrazovanja – www.mzo.hr  i web stranici škole – www. os-dtrstenjaka-hrkostajnica.skole.hr/.

Priloženi dokumenti:
SKOLA_ZA_ZIVOT-_Obavijest_za_javnost.docx (14.95 KB)