CAN YOU SPELL BEE!?

Autor: Maja Novalić, 18. 10. 2018.

Treća godina za redom 26.rujan 2018., povodom  Europskog dana jezika, ponovo je naša škola domaćin natjecanja u sricanju pod nazivom "Spelling Bee".  Učiteljice Valentina Bertina i Jasminka Mačak organizirale su natjecanje na kojem su sudjelovale četiri škole iz naše blizine.Ugostili smo škole "Katarina Zrinska" iz Mečenčana, "Sunja" iz Sunje i "Ivo Kozarčanin" iz Hrvatske Dubice.

Sudjelovalo je 60 učenika od 4. do 8. razreda. Riječi su se birale visno o razredu i temama koje su radili, a težina riječi povećavala se iz kruga u krug. Ako učenici nisu razumjeli riječ koju su trebali sricati, mogli su tražiti pomoć(prijevod), a stariji objašnjenje riječi na engleskom jeziku i stavljanje riječi u kontekst.

Učenici su marljivo radili i vježbali. Za prva 3 mjesta svakog razreda (4.-8.) osigurane su nagrade,što od strane naše škole, što od nakladnika ˝Školska knjiga˝ koja nam je velikodušno darlovala za učenike prigodne poklone. Svaki učenik je dobio i zahvalnicu za učestvovanje u natjecanju.

Jasminka Mačak

4. razred - 1. mjesto -Lara Šimić

2. mjesto -Ana Pinotić

3. mjesto -Viktoria  Žuna

5.razred – 1. mjesto -Saša Arnautović

2. mjesto- David Petrić

3.mjesto- Mislav Kušlan

6.razred-  1.mjesto-Leon Kurtović

2.mjesto-Lucijana Barišić

3.mjesto-Alen Ćosić

7.razred-  1.mjesto-Gabrijel Marinković

2.mjesto-Luka Grabundžija

3.mjesto-Stela Kolar

8.razred- 1.mjesto-Barbara Krištofić

2.mjesto-Leona Bužimkić

3.mjesto- Marija Žuna

S toga ovim putem se zahvaljujemo svima na sudjelovanju,osnovnim školama,učiteljicama koje su marljivo sa svojim učenicima odradile dobar posao(Jasna Krapljan,Meskal Basta,Ana Mandić,Nevena Radijevac-Pali,ValentinaBertina,Jasminka Mačak).

Veselimo se ponovnom susretu iduće godine.

Više slika pogledajte u foto-galeriji http://os-dtrstenjaka-hrkostajnica.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=47

Jasminka Mačak