Obilježavanje Svjetskog dana tablice množenja

Autor: Filip Babić, 3. 10. 2020.

Svjetski dan tablice množenja obilježen je 2.10.2020.godine. Ovu inicijativu pokrenuo je Andrzej Grabowski, matematičar i tvorac matematičkih karata Grabowski`s „Tablice množenja“ te od 1998. pokretač Poljskog natjecanja u znanju tablice množenja.

U našoj školi, u obilježavanju ovog dana priključilo se 84 učenika od 3.do 8.razreda. Na satovima matematike rješavali su kratku provjeru znanja iz ovog područja. Provjera znanja sadržavala je 20 zadataka. Učenici 3. i 4. razreda rješavali su zadatke dvije minute, a učenici od 5. do 8. razreda jednu minutu. Učenici sa 100% ispravnim rješenjima u petak 2.10.2020. dobili su zlatnu medalju, učenici s 90% ispravnosti srebrnu, učenici s 80% ispravnosti, brončanu medalju (medalje je dizajnirala naša nastavnica likovne kulture Silvana Filičić- Vodnica). 15 učenika je osvojilo zlatnu medalju, 19 učenika srebrnu, 11 učenika brončanu medalju.

Zahvaljujemo učenicima koji su se dobrovoljno prijavili i pokazali svoje znanje iz tablice množenja i dijeljenja.