Završna konferencija projekta Pet za net

Autor: Ivana Herceg, 14. 6. 2016.

Završna konferencija projekta Pet za net održana je u OŠ "Braća Bobetko" u Sisku.

Naša škola je sudjelovala kao partner škola u projektu, uz OŠ "Braća Bobetko" iz Siska i OŠ Dvor iz Dvora. Udruga "Suradnici u učenju" je nositelj projekta.

Projekt je obuhvaćao edukaciju učenika, roditelja i učitelja. Cilj projekta je bio podizanje razine svijesti o problemima vezanima za sigurnost djece na internetu, poticanju odgovornog i sigurnog korištenja interneta, mobitela, računala i unapređenje vještina učitelja kako bi u nastavnom procesu mogli primijeniti nove metodologije učenja usmjerenog na učenika.

Ravnateljica OŠ "Braća Bobetko", Marica Radojčić, nas je srdačno dočekala i zaželjela nam ugodan boravak. Učitelji i učenici škole domaćina su pripremili prigodan program.

Darko Rakić, voditelj projekta  je istaknuo da je projektom „Pet za net“ uspješno educirano više od 200 učenika, 70 učitelja i 100 roditelja, ali i lokalna zajednica o problemima vezanim za sigurnost djece na internetu.

Projekt su financirali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa i Sisačko–moslavačka županija.

U našoj školi realizirane su po dvije radionice za učenike, dvije radionice za roditelje i radionica za učitelje, te video radionica. Škola je opremljena obrazovnim materijalom i kamerom za video radionicu.

Završni rad projekta je bio snimanje filmova na temu opasnosti na internetu.

„Učenici i učitelji iz tri osnovne škole snimili su 9 odličnih filmova o sigurnosti na internetu. U snimanju filmova sudjelovalo je više od 50 učenika, učitelja i stručnih suradnika, a snimljeno je više od 70 minuta videozapisa", istaknuo je Darko Rakić na konferenciji.

Učenici naše škole snimili su tri filma: Nestali, Vršnjačko nasilje i Što je elektroničko nasilje?

Najboljim filmom projekta proglašen je film  naše škole, film "Nestali". Na konferenciji su podijeljene nagrade, priznanja i plakete učencima i učiteljima koji su sudjelovali u realizaciji projekta.

U projektu su u našoj školi, osim učiteljice informatike Ivane Herceg, sudjelovali učiteljica Đurđica Sever i pedagoginja Lidija Škorić - Golić.

Ravnateljica  Medina Omerović se zahvalila svim članovima Udruge "Suradnici u učenju" na ukazanom povjerenju kada su nas odabrali za školu partnera i preporučila nas za daljnju suradnju. Također se zahvalila učiteljima i učenicima naše škole na uloženom trudu i radu.

Film "Nestali"

Učenici: Karla  Vujčić, Gabriela  Božanović, Helena  Ćatić, Jelena  Bekić, Christina Orlić, Lara Juranović, Patricija Govorčinović, Nela  Srbljanin, Gabrijela  Lenac, Samuel  Lucić, Erik Pužar

Film "Vršnjačko nasilje"

Učenici: Gabriela Božanović, Helena Ćatić, Jelena Bekić, Jela Arlović, Samuel Lucić, Josip Lenac

Film "Što je elektroničko nasilje?"

Učenici: Karla Vujčić, Gabriela Božanović, Helena Ćatić, Patricija Govorčinović
Jelena Bekić, Samuel  Lucić, Dino Pužar, Maria Milković, Lucija Blažanović
Magdalena  Brandić, Elizabeta Gavran, Iva Vujčić, Marija Božanović

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 3. 11. 2017.