Stoti dan škole

Autor: Maja Novalić, 26. 2. 2018.

Projekt 100. dan škole, tj. 100. dan nastave provodi se u mnogim školama diljem Hrvatske. Prošloga tjedna 100. dan su obilježili učenici i učitelji u Osnovnoj školi Davorina Trstenjaka i Područnoj školi Graboštani.

Kroz različite radionice i aktivnosti u kojima se krio broj 100 učenici su razvijali kreativnost, suradnju, komunikacijske vještine, ponavljali usvojene sadržaje i usvajali nove.

Učiteljica Đurđica Sever sa svojim učenicima 2.a razreda izradila je plakat sa 100 riječi koje sadrže  riječ sto, zatim su radili 10 puta 10 različitih vježbi i pri tome došli do broja 100. Veselom čudovištu nacrtali su 100 dijelova tijela – 10 ruku, 10 nogu i sl. no nisu ga plašili, nego dapače, svojim veselim akreditacijama pokazali su radost svog raznolikog razreda.

Učenici područne škole Graboštani s učiteljicom Ivanom Herceg pisali su igrokaz na temu stoti dan nastave. Tražili su kako se kaže stoti na nekoliko jezika i izgovarali uz google prevoditelj, a zatim su izrezali sto trakica kojima su ukrasili kostim indijanca. U galeriji možete pogledati kako smo veselo izgledali i na naš 100. dan škole.

Učiteljica Marina Matagić Knežić s 2.b razredom pano je ukrasila sa sto srca za ovaj prigodni dan. Rješavali su sto zadataka zbrajanja i oduzimanja iz matematike. Tražili su i riječi koje sadrže broj 100, a svi su ih mogli raspoznati po veselim akreditacijama za 100. dan škole.

Vjeroučiteljica Ivana Turkalj s 5.b razredom obilježila je stoti dan pripovijedajući o Isusu i izgubljenoj ovci i to baš stotoj ovci. Nema nas sto u razredu, no svejedno smo svojim ovčicama ukrasili pano hodajući prema Pastiru.

Kako je sve izgledalo baš na stoti dan škole pogledajte u veseloj i šarenoj galeriji fotografija.

Ivana Turkalj