Geografija

GEOGRAFIJA 20.3.2020.

Pozdrav, dragi moji petaši! Evo i prvog zadatka iz geografije. Zadatak starta od 20.3.2020., a riješiti ga trebate do 26.3.2020. Znači imate tjedan dana da ga riješite. Molim vas lijepo ,jedan LIKE kada odradite zadatak. Zadatak je jednostavan i lagan, sve ono što smo radili i ponavljali.

Na zadana pitanja odgovorite:

1.Kako nastaje potres, a kako vulkan?

2.Koja su obilježja tsunamija?

3.Istraži na internetskim stranicama prostore na kojima nastaju najjači potresi.

4.Izdvoji i istraži 5 najjačih tsunamia i države gdje su bili.

Riješite kviz: https://wordwall.net/hr/resource/874998/geografija/tsunami

GEOGRAFIJA, 27.3.2020.

Dragi moji petaši! Prvi zadatak smo odradili, većina vas uspješno, korektno i pregledno. Zadatke izvršavajte na vrijeme jer lakše nam je tako biti u toku s nastavnim temama. Krećemo s drugim zadatkom i nastavnom temom Reljef Nizinske Hrvatske. Vaš zadatak za današnji dan (27.3.2020., petak; kao da odrađujemo nastavnu temu u školi) je naslikati slijepu kartu Hrvatske. Označite nizinski dio Hrvatske koristeći se skalom boja geografske karte. Dobro prouči boje na geografskoj karti kako bi što bolje predočili određene reljefne oblike nizinskog dijela Hrvatske. Koristi se kartom Hrvatske te pročitaj u udžbeniku Reljef Nizinske Hrvatske. Izdvojila sam neka područja koja ćete ucrtati na vašoj karti: LONJSKO POLJE, KOPAČKI RIT, CRNA MLAKA, HRVATSKO ZAGORJE, PAPUK, PETROVA GORA, ZRINSKA GORA TE RIJEKE UNU, SAVU, DRAVU I DUNAV. Uslikajte mi svoju kartu, pošaljite u objavu i ne zaboravite like kada obavite zadatak.

DZ- otvorite IZZY , nastavna jedinica Reljef, a temu koju trebate riješiti NIZINSKI I RAVNJAČKI RELJEF, otvorite i riješite zadatke, a ja ću vidjeti u našem razredu vaše rezultate! ( trebate dz napraviti do 30.3.2020.)

Riješite kviz: https://wordwall.net/hr/resource/872318/geografija/nizinska-hrvatska-lesne-zaravni-i-poloji

‹ collapse

Priloženi dokumenti: