Geografija

GEOGRAFIJA, 18.5.2020.

Pozdrav!

Danas krećemo s novom europskom regijom- JUGOISTOKOM EUROPE. (udžbenik, 125.str.-128.str.)

Pročitajte udžbenik, otvorite atlas, proučite geografski položaj te regije. Najmanja europska regija!

Današnji zadatak ( poslati ga trebate u toku ponedjeljka) je sljedeći:

-napravite umnu mapu, središnji pojam DRŽAVE JUGOISTOČNE EUROPE

-podijelite mapu na države jugoistoka

-svakoj državi pridruži glavni grad

-ispod svoje mape napišite geografski položaj država Jugoistočne Europe ( mora, planine, rijeke; zajedničke karakteristike geografskog položaja država jugoistoka).

DOMAĆA ZADAĆA (poslati do nedjelje,24.5.2020.) napišite geografsku tablicu Crnomorskih država (Rumunjske i Bugarske), reljef, stanovništvo,klima, gospodarstvo, glavni grad ( dijelovi su geo.tablice; poznati vam, samo ih ponavljamo).

Pogledajte video, pomoći će vam sigurno u radu!

Ukoliko bude pitanja, javite se! LP